A-prodej - Vánoční atak v plném proudu

Marketingové vánoční akce již propukly se vší silou. Vánoce se v posledních letech stávají především svátky konzumu a pro obchodníky znamenají žně.

I proto začínají vánoční prodeje s intenzivní reklamní masáží téměř dva měsíce před Vánoci. Sdružení obrany spotřebitelů upozorňuje, že právě při vánočních nákupech by měli být lidé velmi obezřetní.

Spotřebitelé by měli v tomto období zpozornět, byť jde o týdny, kdy mnozí podléhají předvánočnímu stresu a snaží se stihnout mnohem víc než v běžném jiném období. Určitě stojí za pozornost reklama. Nesmí být klamavá, tedy tvrdit něco, co není pravda. Obecně pravidla upravuje v naší republice zákon o reklamě. Spotřebitel, jehož rozhodování je při koupi daného produktu touto reklamou ovlivněno, má právo na to, aby reklama obsahovala pouze pravdivé údaje. Pokud koupené zboží neodpovídá obchodníkovu tvrzení v reklamě, jedná se o rozpor s kupní smlouvou, což je důvod k reklamaci.

SOS varuje před „výhodnými“ nákupy na různých předváděcích akcích a uzavíráním spotřebitelských úvěrů při této příležitosti. „Mnohdy jsou lidem smlouvy o úvěru podstrkovány mezi dalšími papíry a lidé zmanipulovaní organizátory akce podepisují bezhlavě vše, co jim k podpisu předloží,“ upozorňuje mluvčí. „Spotřebitelé by měli vědět, že na podobných akcích se převážně nabízí zboží ne příliš kvalitní, ale hlavně předražené. A měli by si také pamatovat, že od takových smluv mohou odstoupit bez udání důvodu do 14 dnů po převzetí zboží,“ dodává důležitou informaci mluvčí SOS Ivana Picková.

Zdroj: tz SOS

 

[2008-12-19]
Autor článku Vánoční atak v plném proudu: FiftyFifty