A-prodej - 4 důvody, proč si sjednat povinné ručení online

Možná jste zaregistrovali, že je povinné ručení plošně zdražováno. Díky online srovnávačům máte šanci se tomu vyhnout a ještě ušetřit další desítky procent. A to díky speciálním sazbám, které jsou mnohem výhodnější, než při sjednání přímo u pojišťoven. To však není jediná výhoda online povinného ručení.

4 důvody, proč si sjednat povinné ručení online

1. Snadno si vyberete díky přehlednému srovnání

Základem internetového sjednávání povinného ručení je porovnání nabídek různých pojišťoven. To probíhá velmi snadno a rychle, stačí vyplnit jeden bezplatný a nezávazný formulář a kalkulačka povinného ručení vypočítá výši pojistného pro všechny pojišťovny, které srovnávač zastupuje. Některé pojišťovny sice tento způsob porovnání bojkotují, ale jde zpravidla o ty, které se cenově nemohou rovnat těm nejlevnějším na trhu. A to znamená, že vás nemusí jejich absence nijak trápit.

2. Můžete vše sjednat z pohodlí domova

Díky internetu nemusíte udělat ani krok z domova a své nové povinné ručení si sjednáte i zaplatíte. Žádné stresy na pobočce a ztráta času cestováním, jednoduše budete postupovat svým tempem. Pokud bude rychlé, můžete mít pojištění sjednané už za pár minut.

3. Ihned obdržíte zelenou kartu

Výhodou online povinného ručení je i rychlost, se kterým můžete za volant pojištěného auta sednout. Zelená karta je totiž ihned po sjednání zasílána email, můžete tak řídit pojištěné auto již pár minut po sjednání. Jde o doklad dočasný, který můžete odložit poté, co vám přijde poštou originál.

4. Ušetříte až 60 % z pojistného

Povinné ručení můžete sjednat různými způsoby. Podle výhodnosti je lze seřadit následujícím způsobem:

  1. Online sjednání přes srovnávače (až 60 % sleva)
  2. Výhodné nabídky makléřů (po zrušení otevřených flotil už méně výhodné)
  3. Webové stránky pojišťoven (sleva 5-15 %)
  4. Pobočky pojišťoven (standardní cena)

Tento fakt je způsoben zejména tím, že klienti srovnávačů mají usnadněn výběr nejlevnějšího pojištění. Nemusejí se spoléhat na tvrzení svého známého, nebo ještě hůře pojišťovacího zprostředkovatele, a jejich volba je vždy podložena konkrétními čísly. Svou roli hrají i výhodné smlouvy mezi srovnávačem a pojišťovnami.

Vyzkoušejte si sami nezávazný výpočet ceny povinného ručení pro Vaše auto například na iruceni.cz.

[2013-03-11]
Článek 4 důvody, proč si sjednat povinné ručení online převzat z FiftyFifty.cz